آمریکا: کره شمالی باید زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند

به گزارش وبلاگ وردپرس، در حالی که چند روز بیشتر به برگزاری دیدار دوم سران کره شمالی و آمریکا نمانده است، واشنگتن یک بار دیگر گفت کره شمالی باید فورا برنامه هسته ای نظامی خود را به طور کامل متوقف و زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند.

آمریکا: کره شمالی باید زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، واشنگتن روز جمعه بیان نمود تمام قابلیت های موشکی بالستیک و اتمی کره شاقتصادی باید متوقف شود این اولویت اصلی پیش از اجلاس سران دو کشور و تلاشی برای تحقق برنامه عاری سازی منطقه شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای است.

این در شرایطی است که پیش از این دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفته بود فعلا شتابی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح اتمی کره شاقتصادی ندارد و فقط می خواهد کره شاقتصادی دست به آزمایش های موشکی بالستیک و اتمی نزند.

در همین حال گزارش خبرگزاری کره جنوبی حاکی است که آمریکا پیش از شروع اجلاس سران، فشار بر کره شاقتصادی را برای تسلیم سیاهه ای از زرادخانه هسته ای این کشور تحت فشار قرار داده است.

واشنگتن می گوید: باید یک بیانیه تمام عیار درباره غیراتمی شدن کره شاقتصادی صادر شود که مشخصا جزییات را در بربگیرد اینکه کره شاقتصادی نهایتا باید این تسلیحات را از بین ببرد.

بنا به این گزارش، مقام های آمریکایی بر این باورند که، چون تصور می کنند کره شاقتصادی خواستار از بین بردن تسلیحات اتمی خود است با این کشور وارد گفتگو شده اند در غیر این صورت ضرورتی برای دیدار و مذاکره وجود ندارد.

یونهاپ می نویسد که بسکمک بر این باورند که توافقی کوچک حاصل دیدار سران دو کشور در ویتنام خواهد بود کیم جونگ اون رهبر کره شاقتصادی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در مهمانسرای دولتی ویتنام فقط برای از بین بردن تسلیحات موشکی بالستیک و اتمی پیونگ یانگ ابراز تمایل خواهند کرد.

این گزارش تصریح می کند که اظهارات ضد و نقیض ترامپ درباره کره شاقتصادی و کاهش سطح توقعات وی این را به اذهان تداعی می کند که آمریکا ممکن است قبل از تایید عاری سازی اتمی کره شاقتصادی تحریم ها علیه این کشور را کاهش دهد.

در همین حال کاخ سفید روز گذشته (پنجشنبه) در بیانیه ای بیان نمود آماده است در صورتی که کره شاقتصادی به تعهد خود برای تکمیل غیرهسته ای سازی پایبند باشد، کمک های اقتصادی به آن کشور را گسترش دهد.

پیش بینی شده است که رهبر کره شاقتصادی با قطار از مرز چین عبور کرده و راهی ویتنام شود و روز های دوشنبه یا سه شنبه پیش از دیدار سران وارد هانوی خواهد شد.

منبع: انتخاب

به "آمریکا: کره شمالی باید زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: کره شمالی باید زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید