ادامه تنش بین کاخ سفید و کنگره بر سر استیضاح ترامپ

به گزارش وبلاگ وردپرس، معاون رئیس جمهور آمریکا با درخواست رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان مبنی بر افشای جزئیات بیشتر شهادت دادن یک دستیار در جریان تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ مخالفت نموده است.

ادامه تنش بین کاخ سفید و کنگره بر سر استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا با درخواست آدام شیف رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برای افشای جزئیات بیشتر نشست شهادت یک دستیار ارشد در جریان تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ مخالفت نموده است.

دفتر مایک پنس گفته است که مطمئن نیستیم که نمایندگان دقیقا به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند و به همین دلیل نمی توانیم با این درخواست موافقت کنیم.

کتی والدمن سخنگوی مایک پنس در این باره گفت: به سادگی اثبات شده است که کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان یک تحقیقات شرم آور را دنبال می نماید.

در نامه روز آدینه، آدام شیف خواهان اطلاعات بیشتری درباره نشست شهادت جنیفر ویلیامز مشاور و دستیار ارشد مایک پنس شده بود که ماه گذشته درباره مصاحبهی تلفنی جنجالی ترامپ و رئیس جمهور آمریکا، در مقابل نمایندگان شهادت داده بود.

ویلیامز درباره این مصاحبهی تلفنی شهادت داد ولی بعدا به نمایندگان گفته است که جزئیات مربوط به این مصاحبه محرمانه است.

دفتر مایک پنس نیز اعلام نموده است که هرگونه اطلاعات جدیدی درباره شهادت دادن این دستیار ارشد، کاملا محرمانه است.

دولت ترامپ حاضر به همکاری با اعضای مجلس نمایندگان در مورد پرونده جنجالی اوکراین نشده و به مقام های سابق و فعلی دولت دستور داده است تا با درخواست احضاریه مجلس نمایندگان مخالفت نمایند.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه تنش بین کاخ سفید و کنگره بر سر استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تنش بین کاخ سفید و کنگره بر سر استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید