فروش بیش از 3میلیارد ریال صنایع دستی در جشنواره فرهنگ اقوام لرستان

به گزارش وبلاگ وردپرس، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از فروش 3میلیارد و 122میلیون ریال محصولات صنایع دستی در جشنواره ملی فرهنگ اقوام این استان خبر داد.

فروش بیش از 3میلیارد ریال صنایع دستی در جشنواره فرهنگ اقوام لرستان

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: 71 هنرمند و صنعتگر استان در این جشنواره شرکت کردند، در مجموع 59 غرفه به عرضه محصولات صنایع دستی استان ها اختصاص داشت و سهم استان لرستان 25 غرفه بود.

او اضافه نمود: محصولات صنایع دستی استان ها بیش از 3میلیارد ریال فروخته شد که از این میزان حدود یک میلیارد و 500میلیون ریال به صنعتگران لرستانی اختصاص داشت.

قاسمی شرح داد: غرفه ابریشم استان گلستان با 130 میلیون ریال بیشترین و غرفه استان چهارمحال و بختیاری با 20میلیون ریال کمترین آمار فروش را در این جشنواره به نام خود ثبت کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان اضافه نمود: گلیم، ماشته، جاجیم، حرمی، حصیر و کپو بافی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، زیورآلات سنتی، ریز مینیاتور، ملیله کاری، نمد، مسگری، ورشو، چرم دست دوز، البسه محلی، انواع پای پوش محلی مانند گیوه و جوراب سنتی، محصولات و احجام سنتی چوبی مانند مجسمه و ظروف، صنایع دستی دریایی و بافتنی های سنتی از جمله محصولات صنایع دستی ارائه شده در جشنواره ملی فرهنگ اقوام لرستان بود.

جشنواره فرهنگ اقوام لرستان برای نخستین بار در کشور به میزبانی استان لرستان از 16 تا 20 آبان در مجموعه تاریخی فرهنگی باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار گشت.

منبع: میراث آریا

به "فروش بیش از 3میلیارد ریال صنایع دستی در جشنواره فرهنگ اقوام لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش بیش از 3میلیارد ریال صنایع دستی در جشنواره فرهنگ اقوام لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید