رئیس دیزنی: صحبت های اسکورسیزی ناعادلانه بود

به گزارش وبلاگ وردپرس، باب ایگر رئیس کمپانی دیزنی ضمن زشت و ناعادلانه خواندن صحبت های اسکورسیزی درباره فیلم های مارول، گفت: مشغول هماهنگی برای ملاقات با این کارگردان 77 ساله است.

رئیس دیزنی: صحبت های اسکورسیزی ناعادلانه بود

به گزارش وبلاگ وردپرس، ایسنا به نقل از هالیوود ریپورترنوشت: باب ایگر رئیس کمپانی دیزنی که اخیرا از سوی مجله تایم به عنوان شخصیت تجاری سال معرفی شده بود صحبت های مارتین اسکورسیزی درباره فیلم های ابرقهرمانی استودیو مارول دیزنی را زشت و زننده دانست و آنها را در قبال کسانی که در حال ساخت چنین فیلم هایی هستند ناعادلانه خواند.

  • اسکورسیزی: فیلم های مارول سینما نیست

رئیس کمپانی دیزنی همچنین گفت: اگر مارتین سکورسیزی می خواهد در کارش ریسک هنری داشته باشد، امیدوارم این کار را با تمام قدرت انجام دهد اما این بدان معنی نیست که آنچه ما در حال انجامش هستیم هنر نیست.

او همچنین ادامه داد: نمایندگان من و اسکورسیزی مشغول هماهنگی برای دیدار ما و صحبت در این باره هستند.

مارتین اسکورسیزی اولین بار در گفتگویی با مجله امپایر با انتقاد از دنیای سینمایی مارول و فیلم های ابرقهرمانی اظهار نموده بود: سینماها را فیلم های ابرقهرمانی تسخیر نموده اند و سالن های سینما به پارک های موضوعی (شهربازی) تبدیل شده اند. این فیلم ها در حال ساخت نوع دیگری از مخاطب است که فکر می نماید سینما این است. من این فیلم ها را تماشا نمی کنم. البته کوشش کردم اما این سینما نیست. صادقانه بگویم این فیلم ها هرچقدر هم خوب ساخته شوند و بازیگران در آن ها بهترین عملکرد خود را نیز داشته باشند، از نظر من شبیه به پارک های موضوعی هستند. این سینمای انسان ها نیست که در آن برای رساندن و انتقال احساسات و عواطف و تجربه های روانشناختی با دیگر انسان ها کوشش می گردد.

سینماگران مهمی چون فرانسیس فورد کاپولا و کن لوچ نیز پس از آن، از اظهارات اسکورسیزی دفاع کردند.

از سوی دیگر این صحبت ها با واکنش چهره هایی چون کوین فایگی رئیس کمپانی مارول و همچنین جیمز گان و جان ودون رو به رو شد و آنها از ساخته های استودیو مارول دفاع کردند.

با این وجود مرد ایرلندی ساخته جدید اسکورسیزی مورد حمله و انتقاد هواداران دنیای سینمایی مارول و سینمای ابرقهرمانی قرار نگرفته است و نتفلیکس خاطرنشان کرد این فیلم در هفته نخست نمایش از سوی 26 میلیون کاربر تماشا شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "رئیس دیزنی: صحبت های اسکورسیزی ناعادلانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دیزنی: صحبت های اسکورسیزی ناعادلانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید