گروگان آزاد شده استرالیایی: از طالبان متنفر نیستم، احترام زیادی قائلم

به گزارش وبلاگ وردپرس، استاد استرالیایی تبار دانشگاه آمریکایی کابل که سه سال گروگان طالبان بود پس از آزادی به رسانه ها گفت که از طالبان نفرت ندارد و برای بعضی از آن ها نیز احترام زیادی قائل است.

گروگان آزاد شده استرالیایی: از طالبان متنفر نیستم، احترام زیادی قائلم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ وردپرس، تیموتی ویکس استاد استرالیایی تبار دانشگاه آمریکایی کابل پس از سه سال اسارت در زندان طالبان، برای نخستین بار پس از آزادی اش که حدود دو هفته پیش رخ داد درباره ارتباط قوی خودش با بعضی از اعضای طالبان اطلاع داد.

این استاد 50 ساله استرالیایی در آگوست سال 2016 میلادی به همراه کوین کینگ تبعه آمریکایی و دیگر استاد دانشگاه آمریکایی کابل توسط طالبان ربوده شده بود.

به گزارش گاردین، پیش از تبادل این دو استاد دانشگاه با 3 نفر از اعضای ارشد شبکه حقانی نیروهای ویژه آمریکایی شش کوشش ناکام برای رهایی آن ها داشتند و در مذاکرات مستقیم آمریکا و طالبان نیز بارها مسئله آزادی آن ها مطرح شده بود.

این رسانه انگلیسی نوشت که دقایقی پیش از آنکه ویکس از پیش نگهبانان طالبان برود بعضی از آن ها را در آغوش کشیده و اعضای طالبان نیز برای وی آرزوی تندرستی کردند.

این تبعه استرالیایی در زمان اسارتش پشتو را فرا گرفته و می گوید که در این زمان با وی بخوبی رفتار می شده است.

وی درباره اعضای طالبان که نگهبانی وی را داشتند نیز گفت: برای من آنها سرباز بودند و سربازان دستور فرماندهان خود را اطاعت می نمایند. آنها انتخابی ندارند. آنها آنجا بودند چون دستور داشتند تا مواظب من باشند.

ویکس اضافه نمود: به هیچ عنوان از آن ها متنفر نیستم و برای بعضی از آن ها احترام زیادی قائلم و بعضی از آن ها را نیز بسیار دوست داشتم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گروگان آزاد شده استرالیایی: از طالبان متنفر نیستم، احترام زیادی قائلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروگان آزاد شده استرالیایی: از طالبان متنفر نیستم، احترام زیادی قائلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید