ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان و تهدیدات منطقه ای آن

به گزارش وبلاگ وردپرس، امروز یکشنبه (24 اسفند 1399)، صادق خان نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان دیدار و پیرامون تحولات افغانستان و به ویژه فرایند صلح آن کشور مصاحبه کرد.

ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان و تهدیدات منطقه ای آن

به گزارش وبلاگ وردپرس، دراین دیدار آقای صادق خان ضمن اشاره به تاثیرپذیری دو کشور ایران و پاکستان از تحولات افغانستان خواهان همکاری گسترده تر دو کشور در زمینه برقراری صلح پایدار در افغانستان شد.

متقابلا عراقچی نیز با ابراز امیدواری نسبت به بهره برداری از فرصت های صلح، گفت: صلح توام با رعایت حقوق اساسی مردم افغانستان و حفظ دستاوردهای دو دهه گذشته مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان از موضع نماینده ویژه پاکستان در خصوص همکاری نزدیک در موضوعات مربوط به افغانستان استقبال کرده و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را بدین منظور گفت.

طرفین همچنین از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان و تهدیدات آن برای صلح و امنیت منطقه ابراز نگرانی کرده و توافق نمودند تا در خصوص تحولات صلح افغانستان به مشورت های خود ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان و تهدیدات منطقه ای آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی ایران و پاکستان از حضور داعش در افغانستان و تهدیدات منطقه ای آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید