برترین روش های درمان سینوزیت در طب سنتی

به گزارش وبلاگ وردپرس، سینوزیت مزمن باعث بروز سردردهای شدید می گردد. این بیماری در اغلب موارد در اثر عفونت های شدیدی بوجود می آید که نسبت به آن بی اعتنا هستید. در واقع عفونت و سرماخوردگی های ساده به مرور زمان به سینوزیت تبدیل می گردد. البته سینوزیت در طب سنتی راه درمان دارد و شما می توانید در خانه آن را رفع کنید.

برترین روش های درمان سینوزیت در طب سنتی

به گزارش بهداشت نیوز، یکی از روش های درمان سینوزیت در طب سنتی استفاده از آب است. مصرف زیاد آب به درمان قطعی این بیماری یاری می نماید. از سوی دیگر بخار آب گرم هم در رفع کردن درد و ناراحتی ناشی از سینوزیت مؤثر است. مایعات و رطوبت باعث کاهش مخاط بینی شده و به مرور آن را تخلیه می نماید.

برای این کار می توانید با یک کتری ساده آغاز کنید. داخل آن بریزید تا بجوش بیاید. بعد یک پتو روی سر بگیرید و بخار آب را تنفس کنید. البته سعی کنید بخار را به وسیله بینی وارد ریه کنید و بعد با دهان بیرون دهید.

استفاده از سرم آب نمک

یک راه برای درمان قطعی سینوزیت استفاده از محلول آب و نمک است. زیرا این محلول خاصیت ضدعفونی نماینده دارد و می تواند مثل یک دارو به خارج کردن مخاط داخل سینوس یاری کند. برای این کار یک قاشق چایخوری نمک را داخل یک فنجان آب گرم ترکیب کنید. حالا با یاری سرنگ آب نمک را به داخل بینی تزریق کنید.

خوردن غذای گرم مثل سوپ مرغ

یکی از راه های درمان سینوزیت در طب سنتی مصرف غذاهای گرم حاوی فلفل است. سوپ و آش به کاهش التهاب همراه با احتقان سینوس یاری می نماید. فلفلی که در سوپ استفاده می کنید حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باکتری های مضر در سینوزیت را از بین می برد.

استفاده از کمپرس گرم و سرد

یک راه درمان خانگی سینوزیت استفاده از کمپرس گرم و سرد بر روی سینوس است. شما می توانید روی زمین دراز بکشید و بعد به مدت 3 دقیقه کمپرس گرم را روی بینیی قرار دهید. سپس کمپرس گرم را بردارید و به مدت 30 ثانیه کمپرس سرد را جایگزین کنید. این کار را دو تا سه بار انجام دهید. شما می توانید این روند را هر روز دو تا شش بار تکرار کنید.

ماساژ دادن

یکی دیگر از راه های درمان سینوزیت در طب سنتی ماساژ دادن نقاطی از جمجمه و بالای گردن است. ماساژ دادن در طب سنتی چینی ها بیشترین کاربرد را دارد. آن ها از این روش برای تسکین درد و یا کاهش علائم بیماری استفاده می نمایند. البته محققان به این نتیجه رسیده اند که ماساژ دادن نمی تواند یک بیماری را به طور کلی از بین ببرد. اما برای کاهش درد یک روش موثر است. البته نباید زمان فشار دادن برای درمان سینوزیت و سردرد زیاد فشار وارد کنید. زیرا باعث تشدید درد می گردد.

درمان سینوزیت با روغن سیاه دانه

روغن های گیاهی هم در درمان خانگی سینوزیت موثر هستند. البته تحقیقات هنوز این موضوع را تایید یا رد نکرده است. با این وجود تجربه بعضی از بیماران نشان می دهد استفاده از روغن هایی مثل روغن سیاه دادنه در کاهش درد سینوس تاثیرگذار است. این روغن در باز شدن مجاری بینی تاثیر مثبت می گذارد.

البته برای استفاده از آن نباید روغن سیاه دانه را به طور مستقیم وارد بینی کنید. بلکه چند قطره روغن را داخل یک کاسه آب جوش بریزید و سپس به وسیله بینی آن را استنشاق کنید.

منبع: فرارو

به "برترین روش های درمان سینوزیت در طب سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین روش های درمان سینوزیت در طب سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید