رابطه پدرودختری؛ کاری کنید که بداند دوستش دارید

به گزارش وبلاگ وردپرس، روزنامه خراسان - فاطمه قاسمی: علاقه پدران به دختران شان از نوعی دیگر است. برق نگاه پر از عشق آن ها را می توان از همان روز های اول تولد دختران شان دید. رابطه دختر ها با پدران شان رابطه ای خاص است و بار ها شنیده ایم که دختر ها بابایی هستند. این نشان دهنده اهمیت رابطه پدر- دختری است. رفتار پدر با دخترش تاثیر مهمی بر انتخاب های او در آینده خواهد داشت.

رابطه پدرودختری؛ کاری کنید که بداند دوستش دارید

پدر باید همواره نقش یک الگو و معلم دانا را در طول زندگی برای دخترش ایفا نماید، اما چگونه می توان این رابطه شیرین را محکم تر کرد؟ اگر شما پدری دختردار هستید، برای داشتن رابطه ای پیروز با او، راه چاره هایی را که در ادامه مطرح می گردد، بخوانید.

نگذارید به عشق شما شک کند

در هر فرصتی به چشمانش نگاه کنید و به او بگویید که دوستش دارید. او به عشق شما بیش از پول و هدیه های وقت و بی وقت تان احتیاج دارد. در امنیت و اعتماد، هیچ فردی در جهان نمی تواند جای پدرش را بگیرد. او در هر لحظه و هر سنی ممکن است شما را ناامید کند و مرتکب اشتباه گردد، اما هیچ گاه نگذارید به عشق شما شک کند.

حافظه هیجانی اش را پر کنید

دختر شما باید دوران کودکی اش را به عنوان مهم ترین دوره زندگی اش تا جایی که ممکن است، واضح و روشن به یاد داشته باشد. شما وظیفه دارید رویداد هایی با خاطره های خوش برایش تدارک ببینید، مثل یک سفر خانوادگی، جشن های مناسبتی ساده و به یاد ماندنی و حتی یک صبحانه درست و حسابی دو نفره.

با دوربین تان هر لحظه خوشحالی او را ثبت کنید. حافظه هیجانی دخترتان را از لحظاتی که با پدرش سپری نموده است، پر کنید و همواره در بزرگ ترین رویداد های زندگی اش در کنارش باشید. این نکته مهم است که او شما را به عنوان پدری همراه به ذهن بسپارد.

علاقه تان به مادرش را پنهان نکنید

مراقب باشید که او رفتار شما را با مادرش زیر ذره بین دارد. این موضوع اهمیت زیادی دارد بنابراین لطفا با دقت این موضوع را رعایت کنید. به او نشان بدهید که مادرش را دوست دارید و او در اولویت همه برنامه های زندگی شما خواهد بود.

گاهی با همسرتان تفریح دونفره یا حتی یک سفر آخر هفته بدون حضور بچه ها داشته باشید. این کار نه تنها برای بهتر شدن زندگی مشترک تان مفید است بلکه به دخترتان برای داشتن یک دیدگاه مثبت درباره ازدواج نیز یاری می نماید.

اصول بستن موهایش را یاد بگیرید

خوشحالی دختربچه ها از این کار غیرمعمول پدرشان که پیش از این به عهده مادر بوده، غیرقابل وصف است. امتحان کنید و از لذت آن ها مملو از عشق شوید. پدر ها هم باید مو های دخترشان را درست نمایند و ناخن هایش را بگیرند! چنین مهارت هایی به او نشان می دهد که یک مرد، با قدرت و جدیت پدرش، می تواند لطیف و مهربان باشد.

به رویاپردازی هایش با دل و جان گوش دهید

دختر ها در مقایسه با پسر ها زیاد حرف می زنند. به فکرها، آرزو ها و هر آن چه با ربط و بی ربط می گوید، با جان و دل گوش بدهید و با او رویاپردازی کنید. راز ها و حرف های خصوصی او را جایی دیگر مطرح نکنید. در غیر این صورت، برگرداندن اعتماد از دست رفته کار سختی خواهد بود. ضمناً و به بهانه های کوچک، برنامه های دو نفره تدارک ببینید.

به رستوران بروید، برای تماشای فیلم به سینما بروید، با او ورزش و پیاده روی کنید، برای تهیه کتاب به کتابخانه سر بزنید و حتی برای خرید مایحتاج بهداشتی و آرایشی مناسب سنش او را همراهی کنید. این که چگونه و کجا چند ساعتی را با دخترتان وقت بگذرانید، بستگی به هنر برنامه ریزی شما و شناخت روحیه دخترتان دارد.

زیبایی درونش را مهم تر از زیبایی ظاهر بدانید

به او یاد بدهید که زیبایی درونش از ظاهرش مهم تر است و همواره به او یادآور شوید که این زیبایی درونی اوست که اهمیت دارد، نه زیبایی ظاهرش. با این کار به مرور به او آموزش داده اید که زیبایی چیزی است که در وجود هر فردی نهفته است و احتیاجی به لباس و آرایش های آن چنانی نیست.

این روز ها با وجود شبکه های اجتماعی در حوزه مد و زیبایی ظاهری، این شما هستید که باید به او شرح بدهید برای ایجاد یک حس خوب در دیگران، احتیاجی نیست سر و شکلش را عوض کند و دنبال جراحی های زیبایی و ... برود!

با نامه های محبت آمیز، غافل گیرش کنید

گاهی اوقات برای دخترتان یادداشتی بنویسید و در کیف و کتاب مدرسه اش بگذارید و در آن یادآور شوید که او را بسیار دوست دارید و از داشتن او احساس غرور می کنید. با این کار تاثیری بی نظیر روی او می گذارید.

در انتخاب همسر آینده اش تاثیرگذار باشید

رابطه شما با دخترتان سال ها بعد بر تصمیم او برای ازدواج با مرد رویایی اش تاثیر مستقیم دارد. دختران کوچک با پدران پیروز در این رابطه پدر-دختری، معمولا می گویند زمانی که بزرگ شوند با بابا یا کسی شبیه به او ازدواج خواهند کرد. با شنیدن این حرف از دهان او، به خودتان آفرین بگویید، چون شما در برقراری ارتباط با او پیروز بوده اید.

منبع: bazdeh ،huffpost

منبع: برترین ها

به "رابطه پدرودختری؛ کاری کنید که بداند دوستش دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه پدرودختری؛ کاری کنید که بداند دوستش دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید