عزم جدی مسکو برای کامل کردن پروژه فردو ، روس اتم به تعهد خود پای بند است

به گزارش وبلاگ وردپرس، معاون وزیر امور خارجه روسیه از تلاش متخصصان شرکت روس اتم برای یافتن راهکار ادامه همکاری در پروژه به روز کردن تاسیسات هسته ای فردو در ایران خبر داد.

عزم جدی مسکو برای کامل کردن پروژه فردو ، روس اتم به تعهد خود پای بند است

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از ریانووستی، سرگئی ریابکوف با اشاره به تعلیق فعالیت های شرکت روس اتم در فردو تاکید کرد مسکو برای ارزیابی شرایط تازه به زمان نیاز دارد و بی تردید پروژه به روز کردن فردو را پیش خواهد برد. معاون وزیر خارجه روسیه این مطلب را روز جمعه در حاشیه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک-برجام در وین گفت.

شرکت روس اتم که مجری طرح تبدیل مرکز فردو به محل تولید ایزوتوپ های پایدار است، روز پنجشنبه گفته بود با توجه به آغاز غنی سازی اورانیوم در این مرکز، پروژه تولید ایزوتوپ را به حالت تعلیق درآورده است. یک روز بعد، ریابکوف از جدی بودن عزم مسکو برای به سرانجام رساندن پروژه فردو خبر داد و گفت با توجه به اعمال تحریم های تازه علی برنامه اتمی ایران از 15 دسامبر، روسیه باید برای بررسی شرایط تازه و امکان تزریق گاز به سانتریفیوژها بیشتر زمان بگذارد.

بیانیه شرکت روسی روس اتم درباره تعلیق فعالیت در پروژه فردو چند هفته پس از آن صادر شد که جمهوری اسلامی ایران در چارچوب فرایند کاهش تعهدهای مربوط به برجام، فرایند غنی سازی اورانیوم در مرکز فردو را آغاز کرد و این امر را به آگاهی طرف های اروپایی برجام و آژانس بین المللی انرژی اتمی رساند.

منبع: همشهری آنلاین

به "عزم جدی مسکو برای کامل کردن پروژه فردو ، روس اتم به تعهد خود پای بند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزم جدی مسکو برای کامل کردن پروژه فردو ، روس اتم به تعهد خود پای بند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید