هواوی بار دیگر می تواند از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده کند

به گزارش وبلاگ وردپرس، تحریم های آمریکا علیه هواوی باعث شده گوشی های جدید این شرکت بدون سرویس ها و اپلیکیشن های گوگل عرضه شوند ولی این تحریم کامپیوترهای هواوی را هم تحت تاثیر قرار داده است. به دلیل وجود این تحریم، هواوی نمی توانست لپ تاپ های خود را با ویندوز عرضه کند و دیگر گجت های هیبریدی این شرکت هم قادر به بهره گیری از دیگر نرم افزارهای مایکروسافت نبودند.

هواوی بار دیگر می تواند از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده کند

خوشبختانه، مایکروسافت اعلام نموده که وزارت بازرگانی آمریکا مجوز ارائه نرم افزارهای این شرکت به هواوی را صادر نموده است. طبق اعلام سخنگوی مایکروسافت، 3 روز قبل در تاریخ 20 نوامبر وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا با این درخواست مایکروسافت موافقت نموده است.

این مجوز چه معنایی برای لپ تاپ های هواوی دارد؟

مایکروسافت در بیانیه خود به نرم افزارهای خاصی اشاره ننموده است. اما به نظر می رسد این شرکت یک مجوز همه جانبه دریافت نموده و این جواز فقط یک نرم افزار به خصوص را در بر نمی گیرد. این یک خبر مهم برای کامپیوترهای هواوی محسوب می گردد که به دلیل تحریم های آمریکا تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفته اند. در حقیقت، طبق اعلام این شرکت، حداقل عرضه یک لپ تاپ در دقیقه 90 لغو شده است.

اگر طبق این مجوز شرکت مایکروسافت می تواند تمام نرم افزارهای مربوط به گجت های مصرفی را در اختیار هواوی قرار دهد، این برند چینی بار دیگر می تواند لپ تاپ های جدید خود را همراه با ویندوز عرضه کند. باید خاطرنشان کنیم طبق گزارش های منتشر شده، این شرکت در بعضی از مناطق چین به فروش لپ تاپ های مبتنی بر لینوکس روی آورده است.

در همین زمینه باید به شرکت اینتل هم اشاره کنیم که تحریم هواوی این شرکت را هم دچار دردسرهایی نموده است. این شرکت تولیدکننده تراشه مدتی قبل بیان کرد که برای فروش تراشه های مربوط به گجت های مصرفی هواوی درخواست کسب مجوز نموده ولی هنوز در خصوص ارائه این مجوز خبری منتشر نشده است.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی بار دیگر می تواند از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی بار دیگر می تواند از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید