ورود افزون بر 2200 توریست خارجی طی یک سال گذشته به استان سمنان

به گزارش وبلاگ وردپرس، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ورود افزون بر 2200 جهانگرد خارجی طی یک سال گذشته به استان سمنان صورت گرفت.

ورود افزون بر 2200 توریست خارجی طی یک سال گذشته به استان سمنان

مهدی قاسم زاده، سرپرست معاونت دنیاگردی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان از اجرای 30 پروژه سرمایه گذاری در حوزه دنیاگردی اطلاع داد و اظهار کرد: در حال حاضر در استان سمنان 30 پروژه دنیاگردی در دست ساخت بوده و یک هزار و 600 میلیارد تومان برای این طرح ها هزینه شده است و تکمیل این طرح ها زیرساخت های دنیاگردپذیری را برای استان به ارمغان خواهد آورد.

وی ادامه داد: اجرای طرح های دنیاگردی استان زمینه اشتغال مستقیم بیش از یک هزار و 300 نفر را فراهم نموده و بهره برداری از این پروژه ها، ظرفیت دنیاگرد پذیری استان سمنان را افزایش می دهد.

سرپرست معاونت دنیاگردی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان اضافه نمود: پروژه های سرمایه گذاری در حوزه دنیاگردی استان سمنان در کنار توان خوب دنیاگرد پذیری، توانسته اند ظرفیت های استان را نیز تقویت نمایند که در این ارتباط همراهی خوب مسئولان را شاهد هستیم.

وی گفت: این طرح ها دارای پیشرفت خوبی هستند و پس از بهره برداری یک هزار و 338 تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه خواهد شد. این پروژه ها شامل ایجاد هتل، اقامتگاه سنتی، مجتمع دنیاگردی، اقامتگاه بومگردی، تأسیسات اقامتی و پذیرایی واقع در مجتمع خدماتی رفاهی و سفره خانه های سنتی است.

صدور و تمدید پروانه بهره برداری 15 واحد تأسیسات دنیاگردی

قاسم زاده از صدور و تمدید پروانه بهره برداری 15 واحد تأسیسات دنیاگردی اطلاع داد و توضیح داد: برگزاری 15 دوره آموزشی برای راهنمایان، مدیران اقامتگاه های بومگردی، حضور فعال در نمایشگاه بین المللی دنیاگردی تهران، نمایشگاه دنیاگردی دنیا اسلام در تهران، نمایشگاه علمی و فرهنگی رایزنان جمهوری اسلامی ایران در تهران از دیگر فعالیت های مهم اجرا شده در این مدت است.

وی از برگزاری بیش از 60 رویداد دنیاگردی در استان سمنان اطلاع داد و اظهار کرد: بیش از 60 جشنواره و رویداد دنیاگردی در امسال برنامه ریزی شده بخشی از آن تا به امروز اجرایی شده است.

وی ادامه داد: جشنواره دنیاگردی گل غلتان نوزاد در امیریه دامغان، جشنواره دنیاگردی امام در در شهر کلاته رودبار دامغان، جشنواره زمرد حبله رود در شهرستان گرمسار، مشارکت در برگزاری جشنواره دنیاگردی تابستانه شهر شهمیرزاد، جشنواره دنیاگردی سفر به توران در شهرستان شاهرود، جشنواره دنیاگردی سفر به دشت شقایق کالپوش در شهرستان میامی، جشنواره دنیاگردی آداب و رسوم محلی چاشم در شهرستان مهدی شهر از جمله رویدادهای دنیاگردی برگزار شده است.

سرپرست معاونت دنیاگردی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به تشکیل انجمن میراث فرهنگی و کمیته های دنیاگردی در این استان گفت: انجمن میراث فرهنگی استان سمنان به ریاست استاندار سمنان و پس از ابلاغ دستور وزرای کشور و میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی تشکیل شد. استاندار سمنان، رئیس انجمن، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، قائم مقام و مدیرکل میراث فرهنگی، دنیاگردی و صنایع دستی استان سمنان به عنوان دبیر انجمن میراث فرهنگی استان سمنان فعالیت خواهند داشت. بعلاوه انجمن حرفه ای اقامتگاه های بومگردی و سنتی استان سمنان و کمیته های دنیاگردی استان سمنان نیز تشکیل شده اند.

وی از صدور 26 فقره موافقت اصولی در حوزه دنیاگردی این استان اطلاع داد و اضافه نمود: در یک سال گذشته تعداد 26 فقره موافقت اصولی به وسیله سامانه موافقت اصولی برای ایجاد تأسیسات دنیاگردی صادر شده که در مراحل مختلف اداری برای عملیاتی شدن روند اجرایی پروژه در دست پیگیری قرار دارند. در این مدت مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل با حجم سرمایه گذاری 5 هزار و 944 میلیارد ریال با پیش بینی اشتغال 988 نفر صادر و عملیات ساختمانی پروژه ها شروع شده است.

قاسم زاده اضافه نمود: هفت پروژه ایجاد تأسیسات دنیاگردی با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 107 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 280 نفر در حال اجراست و 107 اتاق به ظرفیت اقامتی استان اضافه می گردد.

سرپرست معاونت دنیاگردی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان از ورود بیش از 2 هزار دنیاگرد خارجی به استان سمنان اطلاع داد و گفت: 2 هزار و 204 دنیاگرد خارجی و بیش از یک میلیون دنیاگرد داخلی در یک سال گذشته وارد استان سمنان شدند و 642 هزار و 940 دنیاگرد نیز در استان اقامت کردند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر 15 هتل، یک هتل آپارتمان، یک متل و پنج مهمان پذیر، 94 اقامتگاه بومگردی، 17 اقامتگاه سنتی، 87 خانه مسافر، 5 مجتمع دنیاگردی، دو دنیاگردی کشاورزی و 6 اردوگاه و مرکز تفریحی تفریح دنیاگردی و دنیاگردی کشاورزی، 29 دفتر خدمات مسافرتی، 40 رستوران بین راهی، 20 سفره خانه سنتی و 3 موسسه آموزش دنیاگردی در استان سمنان فعال است.

وی با اشاره به پروژه های دنیاگردی در حال ساخت در این استان و ظرفیت های بالقوه آن گفت: در مجموع 324 واحد تأسیسات دنیاگردی، با 987 اتاق و ظرفیت 3 هزار و 732 نفر در استان فعال است و این تأسیسات زمینه اشتغال به کار یک هزار و 268 نفر را فراهم نموده اند.

منبع: همگردی

به "ورود افزون بر 2200 توریست خارجی طی یک سال گذشته به استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود افزون بر 2200 توریست خارجی طی یک سال گذشته به استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید