پیگیری هلال احمر برای خرید واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ وردپرس، تهران (پانا) - رئیس جمعیت هلال احمر از ارتقای اعتماد عمومی به هلال احمر، کوشش ها و رایزنی برای خرید و واردات واکسن کرونا و تقویت خانه های هلال در امسال اطلاع داد.

پیگیری هلال احمر برای خرید واکسن کرونا

به گزارش جمعیت هلال احمر، همتی در نخستین جلسه شورای مدیران هلال احمر در سال 1400 که با حضور دبیرکل، روسای سازمان ها، معاونین، مدیران کل و مدیران عامل استانهای جمعیت هلال احمر برگزار گردید، با تقدیر از کوشش های صورت گرفته در سال 99 گفت: حاشیه هایی که در سال 98 در جمعیت هلال احمر رقم خورد سبب شد تا مردم آزرده خاطر شوند اما امروز با صداقت و درستکاری، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیشتر شده است و به همین واسطه توانسته ایم کارهای مثبتی را شروع کنیم. امروز احتیاج است تا تمامی رده های هلال احمر وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا امورات محوله و اجرایی به خوبی پیش رود.

وی اضافه نمود: امروز احتیاج است که مدیران استانی هلال احمر ارتباط خوبی را با استانداران برقرار نموده و ضمن حفظ استقلال، هم افزایی را در دستور کار خود قرار دهند. این امر یاری می نماید تا در مواقع بحران در کنار سایر نیروهای استانی و به دور از حاشیه بتوان به مردم خدمت رسانی کرد. در زلزله سی سخت این هم افزایی سبب شد تا نیروهای هلال احمر به همراه استانداری در همان لحظات اولیه در مناطق زلزله زده حاضر و در مناطق بحرانی مستقر شوند و کارهای خوبی در همان ساعات اولیه انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هماهنگی با رده های ستادی و نزدیکی با سازمان امداد از جمله اتفاقات دیگری است که می تواند عملکرد هلال احمر را ارتقا دهد و به مدیریت بهتر بحران ها یاری کند. امروز خدمات رسانی هلال احمر تحت تاثیر کرونا نهاده شده که همین امر سبب شد ماموریت های ما بیشتر شده و در کنار وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر نیز در این عرصه فعالیت کند.

همتی ادامه داد: فعالیت ما به قدری در این عرصه موثر بود که سران کشور و وزارت بهداشت از عملکرد هلال احمر در مقابله با کرونا تقدیر نموده این هم افزایی را موثر دانستند. فعالیت های ما علیه کرونا از ابتدای سال 99 با کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها شروع و همه آنچه که به جمعیت هلال احمر مرتبط بود به خوبی انجام شد. این فعالیت ها در روزهای خاتمهی سال 99 نیز ادامه داشت و مبحث کنترل مرزهای ورودی کشور در سال جدید نیز به هلال احمر واگذار و این ماموریت بدون هیچگونه توقعی توسط مدیران استانی هلال احمر به خوبی انجام شد که جا دارد از اقدامات این نیروهای هلال احمر نیز تقدیر گردد.

وی با اشاره به این که امروز پرسنل هلال احمر در مبادی مرزی در معرض ابتلا به کرونا هستند، اظهار کرد: امید است بتوانیم پس از جلسه ای که با وزارت بهداشت در دستور کار نهاده شده، نیروهای امدادی مستقر در مبادی مرزی کشور را واکسینه کنیم تا با ایمنی بیشتری به خدمات رسانی بپردازند. امروز تعداد واکسن های موجود در کشور و گروه هدف با یکدیگر همخوانی ندارد به این علت که محدودیت های زیادی در جهت وارد کردن واکسن به کشور وجود داشت.

کوشش و اقدامات هلال احمر برای واردات واکسن کرونا

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه 14 فروردین ماه مجوز واردات واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت به هلال احمر داده شد، اضافه نمود: اقدامات اولیه برای واردات واکسن کرونا به کشور صورت گرفته و کوشش ها در این عرصه ادامه دارد. در کنار این اقدامات، 400 هزار دز واکسن سینوفارم اهدا شده از سوی صلیب سرخ چین وارد کشور و به وزارت بهداشت تحویل داده شد که در قالب واکسیناسیون سراسری در کشور به گروه هدف خواهد رسید. رایزنی ها با کشورهای روسیه و چین ادامه دارد و با اتحادیه آسیا و اقیانوسیه نیز صحبت هایی صورت گرفته تا هر چه سریع تر مابقی واکسن های مورد احتیاج تامین گردد.

تشریح اقدامات هلال در زلزله بندر گناوه

رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح جزئیات زلزله روز گذشته در استان بوشهر گفت: در همان لحظات اولیه و با توجه به قدرت زلزله در همان لحظات اول مرکز عملیات اضطراری شکل گرفت و مساله مدیریت شد. این زلزله خسارات جانی نداشت و تعداد مصدومین نیز بسیار کم بود اما منطقه آسیب دیده و رصد منطقه از نزدیک در دستور کار نهاده شد. این حضور به موقع و همکاری و در کنار مردم بودن خود می تواند بسیار موثر باشد. ما در کشور حادثه خیزی زندگی می کنیم و باید همیشه در آمادگی کامل باشیم.

همتی اضافه نمود: به منظور آمادگی کامل در روبروه با حوادث، استان ها باید در ساعات غیرمعمول شبانه روز، مانورهای صفر لحظه ای را در دستور کار قرار دهند و تا خاتمه خردادماه تمام استان ها باید این کار را شروع نمایند. به دنبال یک طراحی بهتر در این عرصه هستیم. این مانورها به کارآیی بهتر در زمان بحران یاری خواهد نمود و کیفیت کار تیمی و بدون اطلاع قبلی را ارتقا می دهد. در راستای برگزاری بهتر این مانورها، تا روز دهم اردیبهشت ماه پذیرای پیشنهادات دوستان و همکاران هلال احمری هستیم.

رئیس جمیت هلال احمر با اشاره به مسائل اقتصادی این جمعیت گفت: در ماه های دی و بهمن این نگرانی وجود داشت که حتی در پرداخت حقوق پرسنل با مشکل روبرو شویم اما با مدیریت صورت گرفته، این مسائل رفع و مطالبات بیشتری از پرسنل پرداخت شد. این امر با همکاری حداکثری سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که تا 100 درصد تخصیص منابع را برای جمعیت هلال احمر محقق کرد و سبب شد تا پرداخت سایر کارانه ها به پرسنل هلال احمر نیز به صورت کامل در دستور کار قرار گیرد و به همین دلیل حقوق فروردین ماه پرسنل نیز چند روز زودتر از خاتمه ماه پرداخت شد. پرداخت ها به امدادگران با نظم دهی به امور اقتصادی نیز شروع شده است و جذب به وسیله آزمون ایثار نیز ادامه دارد.

برگزاری مراسم های هفته هلال با رعایت پروتکل های بهداشتی

همتی ادامه داد: در سال 99 اقدامات خوبی در راستای اورهال کردن بالگردها رقم خورد و به منظور ارتقای سطح کیفی امدادرسانی، خودروهای امدادی نیز برای مناطق محیطی کشور تامین شد. خرید خودرویی قابل توجهی در سال 99 صورت گرفت و آمبولانس های اهدایی به مناطق سیل زده نیز در سازمان امداد موجود است که در هفته هلال به مراکز اهدا خواهد شد. امید است که با رعایت تمامی پروتکل های کرونایی مراسمات هفته هلال به خوبی برگزار گردد تا دستاوردهای این جمعیت به اطلاع مردم رسد. بازدیدهای استانی نیز در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به یاری های مومنانه به احتیاجمندان در سال 99 توضیح داد: در روزهای آینده نیز اقلام خوراکی مورد احتیاج با هماهنگی معاونت بازرگانی وزارت صمت تهیه و در اختیار شهروندان احتیاجمند که توسط سازمان داوطلبان شناسایی شده اند، قرار خواهد گرفت. این مهم، اگر خیرین نیز وارد عمل شوند می تواند با کیفیت بهتری در تمامی استان ها انجام گردد. باید از ظرفیت خیرین به بهترین شکل ممکن استفاده گردد.

تقویت خانه های هلال در امسال

رئیس جمعیت هلال احمر در مورد خانه های هلال در سطح کشور گفت: خانه های هلال جزو اولویت های کاری ماست و باید تا خاتمه دولت تعداد آن ها به 5000 خانه برسد. در هفته هلال نیز آن دسته از خانه های هلال که آماده بهره برداری است، افتتاح خواهد شد. تقویت خانه های هلال نیز مدنظر است و به آن توجه می گردد.

همتی در خاتمه گفت: باید اهداف مقوله داوطلبی در هلال احمر تشریح گردد تا بعضی دچار سوءتفاهم نشوند. جمعیت هلال احمر برای هیچکسی سود ندارد و تنها منفعت آن انجام کارهای خوب و خدمات رسانی به مردم است. باید اهداف هلال احمر تبیین گردد و از ظرفیت های نهفته آن به بهترین شکل استفاده گردد. بزودی مجمع عمومی جمعیت هلال احمر با حضور اعضای جدید و به مدیریت دبیرکل برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پیگیری هلال احمر برای خرید واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری هلال احمر برای خرید واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید