ایران و اسپانیا تبادل دارویی می نمایند

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به همت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تبادلات دارویی بین دو کشور ایران و اسپانیا توسعه می یابد. این کار با هدف ایجاد زیرساخت های لازم برای کسب منافع مناسب صادراتی شرکت های دارویی ایرانی اتفاق می افتد.

ایران و اسپانیا تبادل دارویی می نمایند

یکی از صنایع رو به رشد در ایران، صنعت دارو است. صنعتی که توسعه خود را مرهون کوشش های جوانان و متخصصان ایرانی و ایجاد هماهنگی میان بخش های مختلفی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش خصوصی و سایر نهادهایی است که در چرخه فراوری دانش تا بازار دارو دخیل هستند.

با کوشش های اجرا شده، داروهای فراوریی در کشور با کیفیت بالایی عرضه می گردد که این کیفیت دلیلی است بر تقاضای شرکت های بین المللی برای خرید این محصولات حیاتی. چند سالی است که به مدد شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری کشورهای مختلفی مشتری داروهای فراوریی ایران شده اند.

به همین دلیل با هماهنگی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هیاتی از نمایندگان یکی از شرکت های مطرح دارویی اسپانیا، از توانمندی های شرکت های فراوریی ایرانی بازدید کرد.

در این بازدید سه روزه، نمایندگان شرکت آرافارمد اسپانیا از امکانات تحقیقاتی و فراوریی شرکت های در کشور بازدید کردند و ضمن انتقال تجربیات، مقدمات همکاری میان طرف های ایرانی و اسپانیایی فراهم شد.

در نهایت قرارداد انتقال فناوری و محصول میان شرکت های ایرانی و طرف اسپانیایی با نظارت ستاد توسعه زیست فناوری منعقد شد. در این قراردادها، تکنولوژی، محصول اولیه و دانش فنی در حوزه های مختلف میان شرکت ها تبادل شده و امکان کسب منافع مناسب صادراتی برای شرکت های دارویی ایرانی به وجود آمد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران و اسپانیا تبادل دارویی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و اسپانیا تبادل دارویی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید