علم و تکنولوژی

روزشمار: 8 خرداد؛ درگذشت اوژن بورنوف خاورشناس نامدار فرانسوی و کاشف رمز خطّ میخی

امروز سالروز درگذشت اوژن بورنوف محقق و خاورشناس برجسته فرانسوی است. اوژن بورنوف سهم برجسته ای در خوانده شدن خط میخی مورد استفاده در نگارش پارسی باستان داشت.

6 بهمن 1400

چگونه نور و رنگ را در عکس های دیجیتال ارتقا دهیم

به عکس های بی جان و مرده، جان ببخشید. ما به شما یاد می دهیم چطور ته رنگ غالب را حذف کنید، رنگ ها را زنده تر کنید و اثری فوری و زیبا روی عکس های خود بگذارید.

30 دی 1400

واتس اپ شرایط آنلاین کاربران را از غریبه ها پنهان می کند

واتس اپ ویژگی جدیدی را عرضه کرده تا شرایط آنلاین شما به طور پیش فرض برای غریبه ها پنهان شود.

29 دی 1400

خوابیدن در ماشین در شهر تهران برای چیست؟

خبرنگاران : خوابیدن در ماشین یا ماشین خوابی پدیده ای است که در سطح شهر زیاد دیده می گردد.

28 دی 1400

یک شرکت انگلیسی الماس به فضا می برد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، شرکت اسپیس کلکتیو (Space Collective) پیش از این نیز برچسب های لباس و نام به مدار زمین برده بود.

22 دی 1400

آئین نامه صلاحیت استادان برای تدریس بررسی می شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: آئین نامه صلاحیت استادان برای تدریس در دست بررسی قرار می گیرد.

22 دی 1400

برترین هتل های تبریز برای بودجه های مختلف

برترین هتل های تبریز، خود، مثل یک شهرند و همه جور امکاناتی در آنها پیدا می گردد، به طوریکه به اصلاح آب در دلتان تکان نمی خورد. بیشتر این هتل ها در مرکز این شهر تاریخی و نزدیک جاهای دیدنی قرار گرفته اند.

20 دی 1400

تلفن همراه در صدر کالاهای وارداتی به کشور، نهاده دامی در رتبه دوم

نیمه نخست1400، ده کالا عمده صادرات ایران را با ارزش 6.9 میلیارددلار و سهم حدود 43.3 درصد از کل ارزش صادرات تشکیل می دهند که سهم بالای ارزشی در مقابل سهم کم تعدادی، نشان از تنوع کم صادرات دارد.

19 دی 1400

طراحی چهار رشته بین رشته ای در حوزه کارآفرینی

خبرگزاری خبرنگاران- معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران از اتمام طراحی چهار رشته بین رشته ای تازه در این دانشکده اطلاع داد.

17 دی 1400

مایکروسافت برای افزایش سرعت ویندوز 11 روی به روزرسانی های تازه کار می نماید

اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که با ارتقای سیستم عامل به ویندوز 11 با کندی سیستم خود روبرو شدید، مایکروسافت خبرهای خوبی برایتان دارد. این شرکت وعده داده که در سال آینده اصلاحات و به روزرسانی هایی را منتشر می نماید که عملکرد سیستم عامل ویندوز 11 را...

15 دی 1400

سرانجام بررسی رتبه بندی در کمیسیون آموزش؛ لایحه به صحن ارجاع شد

تهران (پانا) - بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش با اعمال تغییراتی با نظر اعضای کمیسیون به اتمام رسید و این لایحه برای بررسی در صحن تقدیم هیأت رئیسه می شود.

14 دی 1400

15 کاربرد جادویی خمیر دندان!از کاربردهای خمیر دندان چه می دانید؟

از کاربردهای خمیر دندان چه می دانید؟خمیردندان ماده ای شوینده،جرم زدا و گاه ضد عفونی نماینده است که به شکل خمیر اغلب در بسته هایی استوانه ای شکل قرار داده شده است و افراد برای جرم گیری و برق انداختن دندان هایشان از آن استفاده می نمایند.شاید بسیاری از شما...

11 دی 1400

سیستم هایی قوی تر برای تحویل اکسیژن

ساخت سیستم هایی قوی تر برای تحویل اکسیژن امکان پذیر است: در این جا آن چه در این رابطه ضروری است دانسته گردد آمده است.

7 دی 1400

بروز حمله مغزی در پی مصرف سبزی و صیفی جات جنبه علمی ندارد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه بروز حمله مغزی در پی مصرف سبزی و صیفی جات جنبه علمی ندارد، گفت: براساس نوع آبیاری و کشت، این محصولات پیش از مصرف به سالم سازی احتیاج دارند و باید گندزدایی شوند.

11 آذر 1400

همکاری های علمی بین المللی دانشگاه فنی وحرفه ای با کشور های همسایه، منطقه و دنیا توسعه می یابد

مدیرکل دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای از توسعه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه فنی وحرفه ای با کشور های همسایه، منطقه و دنیا اطلاع داد.

10 آذر 1400

بومی سازی دستگاه تجهیزات بسته بندی مواد غذایی و آرایشی به وسیله دانش بنیان

نحوه بسته بندی فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی برای حفظ سلامت، کیفیت و ماندگاری، دغدغه تولیدکنندگان است که فعالان یک شرکت دانش بنیان، راهکاری نوآورانه برایش ارائه داده اند.

4 آذر 1400

استراتژی تازه محققان برای درمان مننژیت، کوشش برای استفاده از سلول های ایمنی بدن به جای آنتی بیوتیک

برای مننژیت، درمان آنتی بیوتیکی لازم است، اما با افزایش خطر مقاومت آنتی بیوتیکی، احتیاج زیادی به استراتژی های درمانی نو وجود دارد. اخیرا محققان توانسته اند با استفاده از یک روش نو، سلول های ایمنی بدن را برای از بین بردن عفونت مننژیت...

4 آذر 1400

امکان انتقال تاریخچه واتس اپ از آیفون به انواع گوشی ها فعال شد

مدتی است که کاربران می توانند به راحتی تاریخچه خود را از آیفون به دستگاه های سامسونگ منتقل کنند و اکنون این قابلیت به تمام پیکسل های گوگل نیز تعمیم داده شده است.

2 آذر 1400

خواص علف چای برای سلامتی

نام های دیگر علف چای، گل هزار چشم و هوفاریقون است. در عربی به آن حشیشه القلب می گویند. از خواص این گیاه می توان به مواردی چون ضدافسردگی، ضد میکروب و ویروس اشاره کرد.

30 آبان 1400

خدمات رسانی تمامی زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی کشور

تهران (پانا) - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور اطلاعیه ای تاکید نمود که تمامی زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مسئله ای در حال خدمات رسانی هستند.

29 آبان 1400
تعداد: (104)