این ماشین عجیب نه سقف دارد نه شیشه!

به گزارش وبلاگ وردپرس، توسعه این خودرو بیش از یک سال زمان برده و کیت باکیفیت و آماده نصب را معرفی نموده است. البته کار های اجرا شده روی خودرو چیزی بیشتر از حذف شیشه جلو و مکانیسم سقف نرم بوده و تغییراتی در خطوط بدنه و پانل ها اجرا شده است.

این ماشین عجیب نه سقف دارد نه شیشه!

شرکت آمریکایی زنکس موتور اسپرت از نسخه فراوریی MX اسپیدستر رونمایی کرد. خودروی موردبحث که بر اساس مزدا MX-5 میاتا مشهور شکل گرفته است شباهتی انکار نشدنی به فراری مونزا SP2 دارد!

MX اسپیدستر زنکس موتور اسپرت در رویدادی خاص در فلوریدا معرفی شده است و در تصاویر منتشر شده می توانیم این خودرو را کنار اولین نسل شورولت کوروت ببینیم. اولین بار کاسیم تلیبکوف بود که رندر هایی از خودروی موردبحث را منتشر کرد و بعد از آن شرکت زنکس امتیاز فراوری آن را به دست آورد. اگرچه در ابتدا قرار نبود این خودرو رنگ واقعیت به خود بگیرد، اما اوضاع به گونه دیگری رقم خورد و حالا اولین نسخه فراوریی MX اسپیدستر رونمایی شده است.

کمپانی یاد شده می گوید توسعه این خودرو بیش از یک سال زمان برده و کیت باکیفیت و آماده نصب را معرفی نموده است. البته کار های انجام شده روی خودرو چیزی بیشتر از حذف شیشه جلو و مکانیسم سقف نرم بوده و تغییراتی در خطوط بدنه و پانل ها انجام شده است. در تصاویر منتشر شده می توانیم جزئیات دیگری همانند نقاط نصب پوشش سقف، آینه های جانبی نازک و… را ببینیم. البته بعضی ویژگی های مدل مفهومی همانند چراغ های جلو و عقب آینده نگرانه حذف شده اند هرچند کلیت خودرو به رندر های اولیه وفادار بوده است.

زنکس موتور اسپرت می گوید سه تریم از خودروی خود را ارائه خواهد نمود. ساده ترین نسخه MX اسپیدستر فقط دارای کیت بدنه خواهد بود و وزن آن نسبت به مدل استاندارد 113 کیلوگرم کاهش خواهد یافت. خریداران بعلاوه می توانند کیت سیستم تعلیق آماده پیست، ترمز های مسابقه ویلوود و رینگ های 17 اینچی را سفارش دهند. مدل دوم با نام S شناخته می گردد و سوپرشارژر نو آن باعث می گردد قدرت پیشرانه به 200 اسب بخار برسد.

نهایتاً به مدل RS می رسیم که در آن بجای پیشرانه 4 سیلندر مزدا نیروگاه 8 سیلندر LS با خروجی فراتر از 350 اسب بخار وجود خواهد داشت. اگرچه تیونر یاد شده اشاره ای به قیمت محصول خود ننموده است، اما می گوید درصورتی که مالکان گلگیرها، شیشه جلو، سقف نرم و دیگر قطعات میاتا استاندارد را بفروشند به راحتی خواهند توانست نسخه پایه MX اسپیدستر را با قیمت کمتر از 15 هزار دلار انتخاب نمایند.

منبع: پدال

منبع: فرادید

به "این ماشین عجیب نه سقف دارد نه شیشه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ماشین عجیب نه سقف دارد نه شیشه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید