بازار عراق مملو از کالا های ایرانی است، مردم عراق با یاری ایران تروریست ها را شکست دادند

به گزارش وبلاگ وردپرس، احمد الکنانی گفت: بازار عراق مملو از کالا های ایرانی است چراکه این کالا ها کیفیت بسیار خوبی دارند و قیمت آن برای شهروندان عراق بسیار مناسب است.

بازار عراق مملو از کالا های ایرانی است، مردم عراق با یاری ایران تروریست ها را شکست دادند

به گزارش، دشمنان ملت عراق طی روز های گذشته در ادامه رویکرد خود برای جدا کردن این ملت از برادران ایرانی خود، ادعای کمپین عراقی ها برای تحریم محصولات ایران را مطرح نموده اند که بعضی رسانه های فارسی هم به آن دامن زدند.

بعضی رسانه های فارسی زبان معاند با انتشار کلیپی با مضمون کمپین عراقی ها برای نخریدن محصولات ایرانی، در صدد ایجاد جو غیرواقعی و نادرست علیه ملت عراق و ایران بودند.

این درحالی است که کمپین واقعی در شبکه های عراقی حمایت از محصولات ملی (عراقی) بوده و کمپین موسوم به هشتگ # بگذارید بگندد انتشار وسیعی در بین عراقی ها نداشته و فقط در رسانه های معاند و غیر همسوی عرب و فارسی زبان دیده شده است.

در این راستا احمد الکنانی عضو ائتلاف الفتح و نماینده مجلس عراق در تبادل نظر با خبرنگار گروه بین الملل قدس آنلاین تأکید کرد: به طور قطع این کمپین توسط دشمنان ملت های عراق و ایران به راه افتاد و انتشار وسیعی نداشت چراکه اصلاً خواسته مردم عراق و معترضان حاضر در خیابان این موضوع نیست. در عراق افرادی نفوذی و مزدور وابسته به آمریکا، عربستان و امارات وجود دارند که با خط دریافت از این کشور ها به دنبال تحقق منافع آن ها و ایجاد دشمنی میان دو کشور همسایه هستند.

احمد الکنانی اضافه کرد: خوشبختانه مردم عراق به این کمپین اقبالی نشان ندادند و اینکه در حال حاضر کالا های ایرانی در بازار های عراق موجود است و خرید آن ها توسط مردم این کشور ادامه دارد، مؤید شکست این توطئه است و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم عراق و دولت اینگونه اقدامات را رد و برروابط خوب دو کشور تأکید می کنیم.

نماینده مجلس عراق با اشاره به حجم بالای تبادل تجاری میان دو کشور و احتیاج بازار عراق به کالا های ایرانی توضیح داد: عملاً امکان تحریم کالا های ایرانی در عراق وجود ندارد. کالا های ایرانی به ویژه مواد غذایی آن کیفیت بسیار خوبی دارد و قیمت آن نیز برای شهروندان عراق بسیار مناسب ومقرون به صرفه است، از طرف دیگر فراوریات خود عراق جوابگوی احتیاج مردم این کشور نیست و اساساً ما در حوزه هایی از ایران واردات داریم که یا آن کالا در عراق اساساً فراوری نمی گردد و یا آنکه میزان فراوری آن کم بوده، جوابگوی احتیاج بازار نیست.

وی تأکید کرد: براین اساس این کمپین ها چیزی جز یک تبلیغ رسانه ای از سوی دشمنان نیست و راه به جایی نخواهد برد؛ همانطور که گفتم آمریکا و عربستان بابکارگیری نفوذی ها می خواهند میان دو ملت دوست و برادر ایرانی و عراقی تفرقه ایجاد نمایند.

نماینده ائتلاف فتح با اشاره به اقدامات خرابکانه و جنایت های اغتشاشگران در میدان های اعتراض مردمی گفت: روشن است که این اتفاقات به دست نفوذی ها صورت گرفته و بعضی طرف ها وجود دارند که نمی خواهند عراق به ثبات برسد؛ در نتیجه به هر ابزاری برای تحقق این هدف خود متوسل می شوند، اما مردم عراق مردمی هوشیار هستند و این توطئه ها را درک می نمایند. هرچند آن ها خواسته هایی را دارند و از اوضاع معیشتی خود ناراضی هستند، ولی هرگز به اینگونه کمپین ها پاسخ مثبت نخواهند گفت.

احمد الکنانی در خصوص دخالت بیگانگان در امور عراق و کوشش آن ها برای منحرف کردن اعتراضات مردمی گفت: به طور قطع مردم عراق هرگونه دخالت خارجی در امور خود را رد می نمایند؛ تمام دخالت هایی که امروز در عراق شاهد هستیم از سوی آمریکا، عربستان و امارات صورت می گیرد. جامعه عراقی فراموش نخواهد کرد که عربستان بیش از 5 هزار تروریست را وارد این کشور و از گروه های تروریستی داعش و القاعده حمایت کرد. آن ها امروز که می بینند مردم عراق با یاری ایران تروریست ها را شکست داده و از توطئه های آن ها پیروز خارج شده اند به دنبال توطئه پردازی از جهت های دیگر به ویژه حوزه اقتصاد وبرهم زدن روابط قوی دو ملت دوست هستند.

نماینده مجلس عراق در سرانجام تاکید نمود: آنگونه که رسانه های سعودی و آمریکایی سعی می نمایند نشان دهند، مشکل مردم عراق با ایران نیست، بلکه مشکل آن ها با آمریکا و عربستانی است که جنگ به راه انداختند و تروریست ها را وارد عراق کردند.

منبع: قدس آنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بازار عراق مملو از کالا های ایرانی است، مردم عراق با یاری ایران تروریست ها را شکست دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار عراق مملو از کالا های ایرانی است، مردم عراق با یاری ایران تروریست ها را شکست دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید