نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل

به گزارش وبلاگ وردپرس، نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل؛ در هنگام دریافت سیم کارت های همراه اول، یک فرم به شما تحویل می گردد که باید آن را به دقت و با صحت کامل اطلاعات، تکمیل کرده و آن را تحویل مامور پست یا متصدی فروش سیم کارت دهید. برای تکمیل مدارک، حتما ارائه یک برگ کپی کارت ملی یا شناسنامه الزامی است و حتما باید کپی کارت شناسایی خودتان را در اختیار داشته باشید تا پس از مراجعه مامور پست یا نماینده همراه اول، آن را ارائه دهید. گفتنی است که اثر انگشت پای فرم تکمیل شده نباید فراموش گردد.

نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل

وبلاگ وردپرس| گاهی پیش می آید که یک سیم کارت به دستمان می رسد که نه فعال است و نه مدارکی از ما گرفته شده تا فعال شود. گاهی سیم کارت های رایگان و هدیه شامل چنین مواردی می شوند و برای فعال کردن آن ها باید یکی دو مرحله را پشت سر بگذارید تا بتوانید با سیم کارت جدیدتان تماس بگیرید، پیغام کوتاه رد و بدل کنید یا به گشت و گذار در فضای مجازی بپردازید.

در هنگام دریافت سیم کارت های همراه اول، یک فرم به شما تحویل می شود که باید آن را به دقت و با صحت کامل اطلاعات، تکمیل نموده و آن را تحویل مامور پست یا متصدی فروش سیم کارت دهید. برای تکمیل مدارک، حتما ارائه یک برگ کپی کارت ملی یا شناسنامه الزامی است و حتما باید کپی کارت شناسایی خودتان را در اختیار داشته باشید تا پس از مراجعه مامور پست یا نماینده همراه اول، آن را ارائه دهید. گفتنی است که اثر انگشت پای فرم تکمیل شده نباید فراموش شود.

پس از چند ساعت از اینکه مدارک شما تحویل همراه اول شد، سیم کارت فعال می شود. اما بهتر است که قبل از آن سیم کارت را داخل گوشی گذاشته و با آن کد #11*140* [YES/OK]را شماره گیری نمایید. این موضوع در برقراری ارتباط سیم کارت و شبکه موثر است و می تواند روی زمان فعال شدن سیم کارت شما تاثیرگذار باشد.

سایت اپراتور دوم یعنی ایرانسل، راهکار ساده ای برای فعال کردن سیم کارت های این اپراتور پیشنهاد داده است و آن هم یک کد دستوری است. سیمکارت های جدید اعتباری با اولین تماس و شماره گیری کد #2*1*555* فعال می شوند.

سیم کارت های دائمی نیز با اولین تماس فعال میشوند. اگر سیمکارت خود را از 3G به 4G تبدیل نموده اید و هنوز سیم کارت جدید فعال نشده است کافی است کد #34* را در همان سیم کارت قدیمی وارد کنید.

در مواردی نیز فعال سازی پس از گذشت 48 ساعت پس از ارسال مدارک پستی مورد احتیاج انجام خواهد شد:

سیم کارت های رند ایرانسل

سیم کارت های مختص مودم های اینترنت ثابت (TD-LTE)

ترابرد شماره تلفن همراه از اپراتور های دیگر به ایرانسل (اگر در ترابرد سیمکارت به ایرانسل دچار مسئله ای شدید میتوانید با شماره 700 تماس بگیرید و یا با مراجعه به سایت ایرانسل به صورت آنلاین از کارشناسان ایرانسل هدایت بگیرید)

در صورت ثبت نام و خرید سیم کارت از وب سایت رایتل، پس از ارائه مدارک شناسایی معتبر و امضای فرم ثبت نام و قرارداد، شرکت رایتل سیم کارت را به شما تحویل و سیم کارت شما فعال می شود.

در صورت خرید از فروشگاه های رایتل یا نمایندگی های مجاز پس از ارائه مدارک شناسایی معتبر و امضای فرم ثبت نام و قرارداد، سیم کارت به شما تحویل داده میشود و در همان لحظه سیمکارت تان فعال بوده و قابل استفاده است.

در صورت خرید سیم کارت از سایر نقاط فروش، شما باید ابتدا جهت ثبت نام سیم کارت به یکی از فروشگاه های رایتل یا نمایندگی های مجاز مراجعه نمایید. بدیهی است در این صورت پس از ارائه مدارک شناسایی معتبر و امضای فرم ثبت نام و قرارداد و ارسال مدارک به شرکت رایتل، سیم کارت شما فعال شده و قابل استفاده خواهد بود.

منبع: فرادید

به "نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه فعال سازی سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید