بودجه عجیب برای ثروتمندترین وزارتخانه در سال 99

به گزارش وبلاگ وردپرس، درحالی که تمامی دستگاه های دولتی اعتبارات هزینه ای میلیاردی دارند، سازمان برنامه و بودجه برای وزارت نفت تنها 20 میلیون تومان اعتبار هزینه ای در نظر گرفته است.

بودجه عجیب برای ثروتمندترین وزارتخانه در سال 99

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ وردپرس، وزارت نفت همواره هزینه های جاری خود را از شرکت ملی نفت ایران تأمین می کند و هرساله در قانون بودجه رقم اندکی به منظور هزینه های عمومی این وزارتخانه در نظر گرفته می شود.

به طور مثال در سال گذشته حدود 12 میلیون تومان اعتبار هزینه ای وزارت نفت در بودجه بود و پس از انتقاد کارشناسان قرار بود این رویه که بیشتر به شوخی شبیه است در لایحه بودجه سال 99 اصلاح شده و اعتبار هزینه ای پایین و جدا از دریافتی های واقعی وزارت نفت به صورت صوری در بودجه درج نشود.

با این حال در لایحه بودجه 99 شاهد هستیم، درحالی که تمامی دستگاه های دولتی اعتبارات هزینه ای میلیاردی دارند، وزارت نفت تنها 20 میلیون تومان اعتبار هزینه ای برای خود دارد که مطمئنا هزینه های جاری مربوط به اعتبارات هزینه ای دستگاهی وزارت نفت، بسیار بیش از این رقم خواهد بود و این رقم شاید هزینه چند روز دفتر آقای وزیر هم نباشد. اینکه چرا سازمان برنامه و بودجه این فرایند را اصلاح نکرده و دوباره رقم پایینی را به صورت صوری و غیرواقعی در بودجه برای اعتبار هزینه ای دستگاه های مجری مربوط به وزارت نفت ذکر کرده، تعیین نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بودجه عجیب برای ثروتمندترین وزارتخانه در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه عجیب برای ثروتمندترین وزارتخانه در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید