خانه تکانی را از اتاق خواب آغاز کنید

به گزارش وبلاگ وردپرس، خانه تکانی را می توان با اسباب کشی مقایسه کرد. در زمان اسباب کشی اگر برنامه ریزی نداشته باشید متوجه می شوید که گویا هیچ وقت قرار نیست وسیله هایتان جمع گردد. در خانه تکانی هم باید به این نکته دقت داشت که برترین آغاز را انتخاب کرد که خانه تکانی خسته کننده نگردد و از طرفی برترین تمیزکاری صورت بگیرد.

خانه تکانی را از اتاق خواب آغاز کنید

اتاق خواب های خانه می تواند آغاز خوبی برای خانه تکانی باشد. اتاق خواب ها با توجه به فردی که از اتاق استفاده می نماید می تواند زمان تمیزکاری آن خیلی طول بکشد یا سریع تمام گردد و آن هم بستگی دارد در طی سال به نظافت اتاق توجه شده است یا خیر. تمیزکاری اتاق خواب ها معمولا آن چنان کار سختی نخواهد بود و بیشتر به گردگیری احتیاج دارد. چند نکته که باید در خانه تکانی اتاق خواب به آن توجه کرد را مرور می کنیم.

مرتب کردن کمد و کشو

چیدن لباس در کمد و کشوها می تواند اتاق مرتب یا آشفته ای را برای شما ایجاد کند. اولین کار در تمیز کردن اتاق آنالیز کمد و کشو است. بهتر است در سال نو لباس هایی را که دیگر مقدار تان نیستند یا دوست شان ندارید را کمد خارج کنید. لباسی که شما یک زمستان از آن استفاده نکردید به احتمال بسیار زیاد دیگر استفاده هم نخواهید کرد. لباس هایی را هم که احتیاج به شستشو دارند دو دسته کنید. لباس هایی که قرار است به خشک شویی تحویل داده شوند و لباس هایی که در خانه خواهید شست. وقتی کمدتان خالی است، داخل آن را جارو برقی بکشید. طبقه های کمد و درون کشوها را پاک کنید.

گردگیری اتاق خواب

اتاق خواب به دلیل گرم نگه داشته شدن در فصل زمستان امکان زندگی مناسب برای بعضی حشره ها فراهم کند، وجود دارد. پس بهتر است بعد از تمیز کردن کمدها و کشوها تمامی در و دیوار و زیر تخت را کاملا گردگیری کنید. از سرپوش های مخصوص تمیز کردن قاب پنجره ها و دیوار ها بهره ببرید و مطمئن شوید که دسته جارو به کل نقاط زیر تخت می رسد. با استفاده از نردبان متحرک چراغ های روشنایی و بالای قفسه ها را تمیز کنید. روی میزهای پاتختی، میز توالت و سطوح دیگر را تمیز کنید. در آخر گردگیری دیوارها، می توانید کف اتاق را هم تی بکشید.

شستشو فرش و ملافه

فرش اتاق و پرده ها جز ضروریات شست وشو اتاق خواب هستند و یکی از مهم ترین نکته ها در تمیزکاری اتاق خواب شست و شوی ملافه و سرویس خواب است. شستن پتوها یکی از مواردی است که به نظافت کامل یاری می نماید. تشک را جاروبرقی بکشید و آن را برگردانید. چرا که برای سالم ماندن تشک هم باید در طی سال حداقل دوبار آن را جابه جا کرد.

اتاق خواب را زیبا کنید

اتاق خواب بخش مهمی از شب را به خودش اختصاص می دهد که آرامش شما را باید تامین کند. برای این ضرورت بهتر است به دکوراسیون اتاق خواب خود اهمیت دهید. اگر اتاق خوابتان پنجره نورگیر دارد می توانید در اتاق گلدان طبیعی قرار دهید. از طرفی به نور اتاق اهمیت دهید از نورهای شدید و صرفا سفید برای اتاق خواب اجتناب کنید.

منبع: ایرنا زندگی

به "خانه تکانی را از اتاق خواب آغاز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تکانی را از اتاق خواب آغاز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید