زاکانی: گفتند در شهرداری معجزه شده، گفتم بله!

به گزارش وبلاگ وردپرس، شهردار تهران گفت: با برنامه ریزی که برای شش ماهه دوم سال انجام داده ایم شهروندان تهرانی تفاوت جدی را در شش ماهه دوم سال 1400 خواهند دید و در واقع شهر تهران در نیمه دوم سال 1400 متفاوت از شش ماهه اول سال خواهد بود.

زاکانی: گفتند در شهرداری معجزه شده، گفتم بله!

به گزارش تسنیم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در جریان هفدهمین جلسه شورای شهرتهران اظهار کرد: قریب به یک ماه و نیم است که بنده افتخار شهردار شدن مرکز را دارم و در این مدت اساس کار ما تعامل با شورای شهر بوده است.

وی توضیح داد: نه بنده و نه شورا در پی کار سلیقه ای نیستیم و شهر هم این مسئله را نمی طلبد و ما برای آینده یک افقی را ترسیم کردیم که گام به گام به سمت آینده مطلوب پیش خواهیم رفت و البته در ابتدا باید شرایط خود را می سنجیدیم.

شهردار تهران اعلام نمود: در یک بازه زمانی 26 روزه و تا پیش از صدور حکم بنده از سوی وزیر کشور در آن مقطع زمان مناسبی برای شناخت شهر تهران وجود داشت. البته بنده پیش از این نیز درباره مرکز شناخت داشتم اما باید به موضوعات اشراف کاملتری پیدا می کردم و در آن بازه 26 روزه جلسات مستمری را با رؤسای شرکتها و سازمانها، معاونین شهرداران نواحی برگزار کردیم و در آن جلسات بیش از اینکه بنده صحبت کنم مخاطب بودم.

زاکانی با اشاره به راه اندازی 10 کارگروه اعلام نمود: این 10 کارگروه مکلف شدند شرایط فعلی را مبتنی بر آینده مطلوب آنالیز نمایند و نتایج خود را اعلام کردند و فاز شناخت ما در این مرحله به سرانجام رسید.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین چالش شهرداری در مقطعی که بنده شهردار شدم پرداخت حقوق و دستمزد به کارمندان شهرداری بود گفت: این مسئله در دو سال گذشته نیزن چالشهای جدی را برای مدیریت شهری گذشته به وجود آورده بود به طوری که پرداخت حقوق از 28 ماه شروع و تا 15 ماه طول می کشید.

شهردار تهران ادامه داد: با این شرایط ما شرمسار کارمندان می شدیم و کوشش ما بر این بود که با برنامه ریزی و به وسیله معاونت مالی شهرداری پرداخت دستمزد و حقوق ها را منظم انجام دهیم و توفیق پیدا کردیم تا پرداخت حقوق ها را در همان تایم معین شده و 28 ماه برسیم بدون اینکه یک اپلیسون خلاف کنیم.

زاکانی ادامه داد: زمانی که ما پرداخت حقوق ها را به موقع انجام دادیم بعضی ها گفتند آیا معجزه ای در شهرداری انجام شد و بنده گفتم بله، کارها نظامند شده است و براساس یک قاعده انجام می گردد. اتفاق بزرگ بعدی راه اندازی خزانه واحد در شهرداری بود به طوری که در یک نوبت یک هزار و 200 حساب تبدیل به یک خزانه واحد شد که این کار در راستای شفافیت در پرداخت و هزینه ها خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با این اتفاقات کارستانی در مجموعه شهرداری اجرا شده است گفت: ما ریل گذاری برای آینده انجام داده ایم و این راستا شهرداری می تواند الگوی بزرگ و دقیقی برای سایر مجموعه ها و دستگاه ها باشد.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به انتصابات اجرا شده در بدنه شهرداری گفت: گام بعدی که ما در شهرداری مرکز شروع کردیم فاز انتصابات بوده است و ما می توانستیم سلیقه ای عمل کنیم اما بنده این مسئله را نپذیرفتم و در واقع سوابق مجرب ترین افراد را در حوزه کانون ارزیابی مورد آنالیز قرار دادیم و این کار بسیار منطقی و دقیق انجام گرفت. البته نمی توانیم اعلام کنیم همه چیز قطعی است اما این روش روش درستی بود.

شهردار تهران ادامه داد: بنده از افراد داخل و بیرون شهرداری خواهش کردم رزومه خود را ارائه نمایند ضمن اینکه در درون شورا هیچ یک از اعضا فشاری را در ارتباط با انتصابات افراد به بنده وارد نکردند و اگر پیشنهادی نیز بود به ما ارائه کردند و ما هیچ دعوا و اختلافی را در شورا و شهرداری نداشتیم.

وی با بیان اینکه صندلی شورا معین و شهردار تهران نیز منتخب شورا است گفت: بعلاوه در کنار این کارگروه هیئت 9 نفره انتصابات شکل گرفته بود که افراد را مورد ارزیابی قرار می دادند و می توان گفت صددرصد از ملاک های مدنظر در کانون و هیئت 9 نفره اجرا شده است و ان شاءالله ما به زودی راه اندازی اداره انتصابات که از ضروریات شهرداری است را در قالب یک لایحه به شورا پیشنها خواهیم داد.

وی گفت: بحث انتصابات در مجموعه شهرداری را می توان یک الگو معرفی کرد که در هیچ یک از انتصابات در کشور این روش انجام نشده است و بعلاوه به تعویق افتادن صدور احکام شهرداران و معاونین و... به علت استعلامات اجرا شده بود و به بحث تایید استعلام تایید آن انجام گردد.

زاکانی به سومین اقدام شهرداری تهران در یک ماه و نیم گذشته اشاره نمود و گفت: در آن روزها ما 200 الی 300 نفر از شهروندن خود را به علت کرونا از دست می دادیم و خانواده ها داغدار می شدند و اقدام شهرداری نیز در این مرحله ناظر به واکسیناسیون شهروندان تهرانی شد که در این بخش نیز سازمان مدیریت پیشگیری از بحران نیز در پیک کرونا واکسیناسیون گروه های مختلف را شروع کرد. به طوری که سهم 50 درصدی را در این بخش شهرداری برعهده گرفت.

شهردار تهران ادامه داد: بحث بعدی ما تنظیم یک برنامه تحولی در یک بازه زمانی شش ماهه بود و در واقع برنامه ریزی شده است که در شش ماهه آینده یک کار ویژه ای نسبت به نیمه اول سال 1400 انجام گردد.

وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه میان مدت و بلندمدتی از سوی معاونین برای شش ماهه دوم سال 1400 دریافت شده تا بتوانیم در یک بازه زمانی شش ماهه براساس احکام بودجه سالانه تفاوت جدی را در شهر ایجاد کنیم و قطعا شهر تهران در شش ماهه آینده متفاوت تر از نیمه اول سال 1400 خواهد شد.

زاکانی ادامه داد: کار ویژه ای که مدنظر مدیریت شهری قرار گرفته است در دو هفته قبل شروع کردیم مسئله فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است و ان شاءالله چهره شهر بعد از سالیان سال یک چهره دیگری را خواهد داشت و ان شاءالله در بحث ساماندهی معتادان متجاهر و بچه ها کار اقدامات موثری را انجام خواهیم داد اگرچه این وظیفه شهرداری نیست اما در آینده نزدیک می خواهیم آنگونه خدمت کنیم که این افراد را بسازیم و به جامعه برگردانیم اگرچه این کار زمان خواهد برد.

شهردار تهران در ادامه به مسئله نگهداشت شهر تهران اشاره نمود و گفت: یکی از موضوعات مهم این مسئله است که مسئله نگهداشت شهر تهیه و به معاونان ابلاغ شده است ان شاءالله یک نهضت خدمت رسانی و کار جدی در حوزه نگهداشت خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به انتشار بعضی از اخبار کذب و دروغ اعلام نمود: این اخبار با اهداف و شائبه های سیاسی منتشر می گردد اما هدف ما کار کردن در شهرداری و خدمت به مردم است و از این افراد نیز می خواهیم در رویه خود تجدیدنظر نمایند چرا که جامعه احتیاج به کار دارد و باید در فضایی آرام کوشش و خدمت کنیم و از رسانه ها درخواست می کنم اخبار کذب و نادرست منتشر ننمایند چرا که این مسئله به نفع هیچ کسی نیست.

وی با اشاره به انتصاب مشاوران خود در مجموعه شهرداری گفت: ما 9 مشاور داریم و برای هر چیزی نقشه راهی ترسیم نموده ایم که البته در گذشته 15 مشاور انتخاب شده بود که سازمان بازرسی تذکر داده بود. هدف ما این است که مشاورین فراتر از معاونت ها نقش داشته باشند و تا امروز نیز 3 مشاور منصوب شده است که از آن جمله می توان به مشاوری که مسئولیت حوزه ریاست را نیز برعهده دارد اشاره نمود علاوه بر اینکه دو مشاور نیز در حوزه زیست پذیری شهر و برطرف آلودگی هوا و بعلاوه مشاور شهرسازی انتصاب شده است.

شهردار تهران در سرانجام با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری کوشش خواهد نمود در یک راستا واحد حرکت کند گفت: امیدواریم در این راستا به مردم خدمت کنیم و شرایط خوبی را رقم بزنیم.

منبع: فرارو

به "زاکانی: گفتند در شهرداری معجزه شده، گفتم بله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاکانی: گفتند در شهرداری معجزه شده، گفتم بله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید