ریزه خواری عامل چاقی

به گزارش وبلاگ وردپرس، ریزه خواری و مصرف نادرست غذایی حتی در رژیم های غذایی می تواند موجب چاقی بشود. مصرف غذایی واحد و انتخاب درست مخصوصا میوه و سبزیجات نه تنها می تواند برای شکل ظاهری مفید باشد و کاهش وزن را در پی داشته باشد بلکه می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هم جلوگیری کند. رژیم های غذایی هرمی و استفاده از تمامی خوردنی ها اما به اندازه کم میتواند در دراز مدت پروتیئن بیشتری را وارد بدن کند و از آنجایی که فعالیت بدنی ما کم است می تواند موجب چاقی بشود. استفاده از ماهی، روغن آن، میوه و سبزیجات برترین انتخاب و استفاده از گوشت قرمز و نوشابه های دارای قند بدترین انتخاب است.

ریزه خواری عامل چاقی چرا ریزه خواری هم نمی تواند یاری به کاهش وزن بکند

چکیده

ریزه خواری و مصرف نادرست غذایی حتی در رژیم های غذایی می تواند موجب چاقی بشود. مصرف غذایی واحد و انتخاب درست مخصوصا میوه و سبزیجات نه تنها می تواند برای شکل ظاهری مفید باشد و کاهش وزن را در پی داشته باشد بلکه می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هم جلوگیری کند. رژیم های غذایی هرمی و استفاده از تمامی خوردنی ها اما به میزان کم میتواند در دراز مدت پروتیئن بیشتری را وارد بدن کند و از آنجایی که فعالیت بدنی ما کم است می تواند موجب چاقی بشود. استفاده از ماهی، روغن آن، میوه و سبزیجات برترین انتخاب و استفاده از گوشت قرمز و نوشابه های دارای قند بدترین انتخاب است.

تعداد کلمات : 1028 / تخمین زمان مطالعه : 5 دقیقه

مترجم: سید محمد حسن هاشمی

متخصصان بر این باورند که توصیه های هرمی پزشکان تا به امروز، تاریخ گذشته و قدیمی شده اند زیرا روش زندگی مردم در آمریکا در سال های اخیر تغییر نموده است.

تغییرات نمک و چاشنی زندگی هستند اما گزارش های اخیر نشان داده اند که رژیم گرفتن می تواند موجب افزایش مصرف انواع مختلف غذاهای انرژی زا بشود و به طور کل استفاده از غذاهایی که می تواند برای بدن مفید باشند فراموش بشود.

یکی از پزشکان وزارت کشاورزی آمریکا و آشنا با موضوعات رژیم و هرم های غذایی به طور گسترده به مردم آمریکا پیشنهاد می نماید که انواعمختلف میوه های رژیمی مانند سبزیجات، غله و پروتین ها را مصرف نمایند. وب سایت آنها اعلام نموده است که مصرف انواع میوه ها و نوشیدنی ها از هر نوع گروه غذایی می تواند موجب کاهش چاقی بشود، سدیم و شکر ورودی به داخل بدن را کم نموده و در طول مدت فرد کاهش وزن داشته باشد. بعلاوه تحقیقات بازنگری شده از مراکز سلامت در آمریکا همین نکته را تاکید می نمایند و انسان ها را ترغیب به ریزه خواری از تمامی گروه های غذایی می نمایند.

دکتر الیورا متخصص امور غذایی بر این باور است که استفاده از انواع و گروه های متفاوت رژیم غذایی موجب خواهند شد که انسان هم از غذاهای سالم و هم غیر سالم مصرف کند و این نوع های مختلف غذایی موجب شوند که انسان غذای بیشتری مصرف نموده و دچار چاقی شود. تحقیقات صورت گرفته بین سال 2000 تا 2017 که در خصوص رژیم های غذایی منتشر شده اند، نشان نمی دهند که استفاده از نوع های مختلف و گروه های مختلف غذایی هم موجب بدست آوردن وزن ایده آل و کاهش وزن مناسب بشود.

بیشتر بخوانید : بی هیچ دلیلی چاق شده ام !

در حقیقت انسان ها با پر کردن ظرف غذایی خود با انواع خوردنی ها و غذاها تنها زمان سیر شدن خود را به تاخیر می اندازند و مطمئتا با استفاده از نوع های مختلف غذایی، غذای ناسالم هم جایگزین غذای سالم می شود. بعضی از تحقیقات نشان داده اند که بسیاری از رژیم های غذایی حتی موجب مصرف بیشتر کالری شده و موجب چاق تر شدن هم می شوند. به جای مصرف کردن غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات بسیاری از مردم هم این میوه ها را مصرف می نمایند و هم غذای ناسالم را که این فرایند می تواند در فرایند بلند مدت موجب استفاده زیاد از حد کالری بشود.

به طور کلی باید گفت که رژیم غذایی برای شما بد نخواهد بود اما روی این موضوع باید مطالعه کامل انجام داده شود و بعلاوه برای مدت طولانی ادامه داده شود تا به نتیجه برسد. انتخاب غذای سالم که روی یک غذای اصلی و مزه اصلی برنامه ریزی شده باشد و ادامه آن می تواند از بسیاری از رژیم های مختلف دیگر که بیشتر شبیه ریزه خواری انواع مختلف غذا هستند بهتر عمل کند. به طور کلی باید چیپس ها و سرخ کردنی ها و پنیرهای پیتزا از برنامه غذایی حذف شوند و به جای آن ها غذایی واحد آنهم به میزان احتیاج و حتما سالم را انتخاب کرد.

هرم های غذایی قدیمی

ابتدا باید گفت تئوری رژیم غذایی متنوع و یا همان ریزه خواری بر می شود به دهه 1970

متخصصان بر این باورند که رژیم های غذایی متنوع می توانند حتی موجب شوند که انسان غذای مقوی بیشتری هم مصرف کند.

خیلی ها به خاطر اطلاعات نادرست و یا انتخاب اشتباه حتی در رژیم های غذایی موجب سو هاضمه می شوند. مصرف بالای کربو هیدرات که در بیشتر مصرف غذاهای هرمی معمول است بیشتر انرژی زا هستند و مصرف نماینده باید در زمان کار خود انرژی آن را تخلیه کند در حالی که بسیاری از آمریکایی ها در خانه کار می نمایند.

امروزه بسیاری از غذاها دارای کربن هستند و این مصرف هم نمی تواند به طور کامل خوب باشد. باید گفت اگر رژیم غذایی کامل دارای میوه ها و سبزیجات و بشقابی از پروتئین است تنها نکته مهم این است که نباید غذاهای ناسالم آن مصرف شود و نکته بعدی این است که باید انرژی مازاد سوزانده شود بنابر این استفاده از غذای واحد رژیمی بهتر از ریزه خواری است.

کدام غذاها عالی هستند؟

با توجه به روبرو عمومی مردم آمریکا با مسائل چاقی؛ تحقیقات نشان می دهند که توصیه های غذایی روزانه و رژیم ها بهتر است روی مصرف غذاهایی مانند میوه و سبزیجات و دانه ها که پروتئین آنها کم است تمرکز نمایند. در میان غذاها هم می توانند از روغن ماهی و آجیل و خود ماهی هم بهرمند شوند.امروزه بسیاری از غذاها دارای کربن هستند و این مصرف هم نمی تواند به طور کامل خوب باشد. باید گفت اگر رژیم غذایی کامل دارای میوه ها و سبزیجات و بشقابی از پروتئین است تنها نکته مهم این است که نباید غذاهای ناسالم آن مصرف شود و نکته بعدی این است که باید انرژی مازاد سوزانده شود بنابر این استفاده از غذای واحد رژیمی بهتر از ریزه خواری است.

مصرف گوشت قرمز و شیرینی ها و نوشیدنی های دارای شکر باید به طور کل قطع شوند.

مرکز توصیه های غذایی سازمان قلب آمریکا و مرکز رژیم غذایی در این کشور بر این باور است که برترین رژیم تنها نکات یاد شده در بالاست و باید این فرایند برای مدت طولانی مدت ادامه یابد.

تنها راه چاره خلاص شدن از چاقی هم مصرف کمتر کالری بوده و در زمان خستگی و گرسنگی هم نباید کالری ها و یا غذاهای اسنک (فست فود) مصرف کرد. سالم ترین غذاهای حاضر در اطراف ما اکنون میوه ها و سبزیجات هستند و باید با یک برنامه غذایی درست آنها را جایگزین کرد.

انجام رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن نه تنها زیبایی با خود به همراه دارد بلکه می تواند از ابتلا به امراض قلبی و عروقی جلوگیری کند.

برگرفته از سایت https://www.healthline.com

منبع: راسخون

به "ریزه خواری عامل چاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزه خواری عامل چاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید